5 zasad spłaty chwilówki

Zasada nr 1: Uporządkuj domowe finanse

Przed wypełnieniem formularza online o mikropożyczkę, należy przeliczyć koszty wszelkich rachunków płaconych za energię, gaz, wodę, abonament telefoniczny, internet oraz wszelkie inne. Należy koniecznie doliczyć spłatę kredytu ratalnego. Wyliczeń dokonuje się w Excelu, tam wpisuje się wszystkie wydatki na jedzenie, benzynę, kursy podnoszące kwalifikacje, karnety wstępu na siłownię, basen, aerobik, wydatki na przyjemności takie, jak wizyta w kinie, u kosmetyczki, wypad do kawiarni. Do tego dolicza się prezenty okolicznościowe.

Zasada nr 2: Przygotuj harmonogram spłacania zobowiązań finansowych

Wypisz terminy płacenia rachunków i płać je zawsze na czas.

Zasada nr 3: Dobierz czas spłaty do własnych możliwości

Zrób zlecenia stałe, bo w ten sposób nie zapomnisz o spłacie kredytu. Można także płacić rachunki w dniu otrzymania pensji, zapisać termin w telefonie oraz wykonać przelew w terminie

Zasada nr 4: Nie pożyczaj pieniędzy na wyrost

Zaciąganie dużych kwot generuje wysokie raty, a to z kolei powoduje komplikacje z terminową spłatą naszych zobowiązań. Lepiej zaciągnąć małą pożyczkę na przykład w Kasomacie, czyli pobierz 250 złotych. Po spłaceniu zobowiązania możesz starać się o nowe pieniądze, większe. Terminowa spłata jest podstawowym obowiązkiem każdego kredytobiorcy.

Zasada nr 5: Spłacaj kredyt szybko, nie odwlekaj spłat, a uwolnisz się od kredytu błyskawicznie

Nie trzeba ciągnąć kredytu latami. Gdy są finanse to warto wcześniej spłacić zobowiązanie finansowe. Każde opóźnienie oznacza koszty, a spłata pożyczki przed terminem jest całkiem nieodpłatna. Lepiej być nadgorliwym, niż spłacać później niż jest to oczekiwane.

Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!