Dylemat – skorzystać z okazji i kupić czy zrezygnować?

Okres wyprzedaży jest wyjątkowo kuszący. Także w internecie nietrudno o świetne okazje, dzięki którym można znaleźć coś niedrogiego. Jednak wtedy najczęściej pojawia się dylemat – czy dana rzecz naprawdę jest potrzebna? A może lepiej nie decydować się na takie okazje, które kuszą tylko tym, że cechują się atrakcyjną ceną? Co wtedy, gdy nie można pozwolić sobie na dodatkowy wydatek, bo konto świeci pustkami?

Kupować czy nie – oto jest pytanie

Zakupoholizm wcale nie jest tak rzadko występującą przypadłością. Nie tylko dotyczy kobiet tracących swoją głowę przy obniżkach cen w sklepach odzieżowych, ale również mężczyzn wydających pieniądze na coraz to nowsze gadżety elektroniczne lub dopieszczanie swojego samochodu. Wtedy, gdy pieniędzy jest zbyt mało, a wydatków zbyt dużo, trzeba zreorganizować swój budżet i zmienić swoje priorytety.

Wydawanie na przyjemności wtedy, gdy nie starcza na codzienne potrzeby, jest problemem zarówno młodszych, jak i starszych, zarówno osób, które zarabiają przywozicie, jak i tylko minimalną krajową. Kluczem do ograniczenia wydatków jest ich planowanie i kontrolowanie, na przykład z użyciem specjalnych aplikacji lub też zwykłego notatnika czy kalendarza, w którym będzie się zapisywało swoje przychody oraz zakupy. Nie można też zapomnieć o pracy nad swoimi skłonnościami – w sieci można znaleźć dużo różnych poradników dotyczących kontroli wydatków, ale czasami jedynym, co pomaga, jest wizyta u psychologa i podjęcie terapii.

Jak sfinansować nagłe zakupy?

Jednak czasami pojawia się tak dobra okazja, że trudno jej odmówić, na przykład wyjątkowo tania wycieczka last minute do miejsca, o którego odwiedzeniu marzyło się od dawna, pasujący idealnie płaszcz na zimę czy też używany rower ze świetnym osprzętem w połowie ceny salonowej. W takich przypadkach, gdy nie ma się odłożonych oszczędności, pomogą szybkie pożyczki, które zostały zaprojektowane specjalnie do tego celu. Dzięki nim można uzyskać od ręki wsparcie finansowe, nawet całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu.

Dobra pożyczka pozwoli na sfinansowanie zakupów w cenie do nawet 1500 złotych, ale jako stały klient firm pozabankowych można uzyskać nawet do 2500 złotych od ręki. Wystarczy tylko wypełnić wniosek w sieci, wysłać go i już po kilku minutach dostać odpowiedź, na ogół twierdzącą. Czas spłaty wynosi zwykle od 14 do 30 dni, ale z opcją przedłużenia okresu spłaty. Zatem jeżeli potrzebuje się szybkich pieniędzy na wydatek, oczywiście przemyślany, warto zdecydować się na błyskawiczną pożyczkę. Jednak zawsze przed podjęciem decyzji, zarówno o zakupie, jak i sygnowaniu umowy pożyczkowej, warto dwa razy zastanowić się nad ich zasadnością.

Góra

3 Komentarzy

  • A ja jestem zdania, że jeżeli ktoś chce coś kupić to powinien wcześniej myśleć o tym zakupie i zbierać pieniądze, a nie bez sensu się zadłużać… 😉

  • A ja stawiam sprawę jasno: jak czegoś potrzebuję to kupuję, nie to nie. Po co mi sterta niepotrzebnych rzeczy w domu?

  • No niestety zakupoholizm jest coraz częściej występującą przypadłością. Nie mówię, żeby w ogóle nie kupować, ale to co się dzieje podczas ‚ świątecznej gorączki ‚ to już przesada.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!