InfoMonitor i KRD – sprawdź, czy nie figurujesz

Dobrze jest jeśli jesteśmy właścicielem czystego konta w biurach informacji gospodarczej. Jeśli jednak klientowi zdarzyło się zapomnieć o spłacie 200 złotych lub większej kwoty przez dwa miesiące to na pewno znalazł się w takich rejestrach. Co to oznacza? Nie otrzyma pożyczki, kredytu, nie kupi sprzętu na raty. Będzie miał spore problemy z uzyskaniem wsparcia finansowego.

Firma chce zabezpieczyć klienta przed znaczącymi komplikacjami natury finansowej, wynikającymi z nadmiernego zadłużania się i spłacania jednej pożyczki drugą.
Jest to najgorsze możliwe rozwiązanie.

Co powinien zrobić klient? Sprawdzić czy jego historia jest na pewno czysta i czy nie został wpisany na „czarną listę”. Zdarzają się sytuacje, w których klient spłacił pożyczkę przez internet, ale ktoś nie poinformował o tym fakcie BIG czy KRD. Wówczas pojawiają się problemy. Może ktoś ukradł dane osobowe klienta i na jego konto zaciągnął zobowiązanie. Tak też może się zdarzyć, dlatego konsument powinien sprawdzić własne konto, jego czystość i w razie potrzeby wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie.

BIG InfoMonitor oraz KRD raz na pół roku pozwalają na całkowicie bezpłatne sprawdzenie oraz zweryfikowanie informacji na swój temat. Można to uczynić w bardzo prosty sposób. Wchodzi się na stronę WWW tych instytucji, kreuje bezpłatne konto, a później zwrócić się z prośbą o pewne zobowiązanie.

Koniecznie trzeba monitorować takie informacje w celu zapobiegania ewentualnym niejasnościom oraz niepewnościom. Szybka reakcja na zapis pozwala zapobiec kolejnym problemom.KRD wykreśla osobę z rejestru po uregulowaniu zobowiązania finansowego, a BIG Info Monitor umożliwia tworzenie pozytywnej historii kredytowej, ponieważ firma kolekcjonuje dane o solidności oraz o nierzetelności, tym samym tworząc pełną historię finansową danego klienta. Posiada możliwość wglądu do baz danych Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

Kliencie, sprawdzaj informacje i nie pozwól, aby Twoje dane znalazły się w takich rejestrach bezpodstawnie. Czysta historia kredytowa jest największym skarbem każdego klienta- rodzajem jego dobrego imienia w aspekcie finansowym.

Góra

1 Komentarz

  • Ja na szczęście nie figuruję w tych danych, bo tak się składa, że nigdy nie miałem potrzeby brać gotówki i całe szczęście, bo znając życie to popadłbym w spiralę długów.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!