Kiedy warto sięgnąć po pożyczki przez internet?

Pożyczki to pomysł na podreperowanie domowego budżetu. W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się te pożyczki, które oferują firmy pozabankowe. Możliwość wysłania wniosku online, minimalne formalności, szybki czas składania wniosku i czekania na decyzję oraz fakt, że do zaciągnięcia pożyczki wystarcza dowód osobisty – przemawiają za tego typu formą pożyczania pieniędzy.

Już po kilku minutach można dostać na konto pieniądze – tak działają tzw. chwilówki przez internet. Minimalne formalności i szybki czas otrzymania pieniędzy sprawia, że decyduje się na nie wiele osób. Przeanalizujmy więc, kiedy warto wziąć taką pożyczkę, a kiedy nie:

1 – Opłacanie edukacji

Inwestowanie w edukację zawsze przyniesie nam wymierne korzyści. Stąd pożyczka na jej poczet jest dobrym pomysłem. A jak wiadomo edukacja to często duże kwoty, które trzeba na nią przeznaczyć: akademik, książki, kursy językowe, komputer, jedzenie.

2 – Sfinansowanie urlopu

Pożyczka na poczet urlopu to jak najbardziej dobry pomysł. Jedynie pracownik zrelaksowany jest pracownikiem pracującym na pełni obrotów. Odpoczynek i spełniane swoich marzeń jest ważne dla naszego komfortu życia.

3 – Potrzeby dla domu

Jak najbardziej pomysłem na kłopoty domowego budżetu jest pożyczka. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich sytuacji wypadkowych. Kiedy nie mamy środków finansowych na nieprzewidzianą awarię czy kupno niezbędnych rzeczy do naszego domu – decyzja o pożyczce jest jak najbardziej zrozumiała i służy w dobrym celu. Spokój nasz i domowników jest najważniejszy.

Pożyczka – kiedy się wstrzymać?

Decydując się nawet na najbardziej atrakcyjną pożyczkę pozabankową trzeba pamiętać o tym, że jest ona dla nas i naszego budżetu zobowiązaniem. Decyzję o zaciągnięciu pożyczki trzeba podejmować przede wszystkim na spokojnie, rozważając wszelkie za i przeciw, a nie w emocjach. Szczególnie jest to ważne jeśli mówimy o osobach, które posiadają już kredyty i pożyczki, a ich sytuacja finansowa nie należy do najciekawszych. I co najważniejsze, traktujmy pożyczkę odpowiedzialnie. Pożyczka to ostateczność. Jeśli widzimy inne wyjście, skorzystajmy z niego.

Góra

3 Komentarzy

  • Ja pożyczkę przez internet brałem kiedy musiałem kupić dzieciom prezenty na święta. Jak nie muszę to nie biorę.

  • Każdy bierze pożyczkę na inny cel. Ja niestety w przyszłości będę musiał wziąć pożyczkę, to znaczy kredyt na dom i aż strach się bać, czy będzie z czego go spłacać.

  • Po pożyczkę proponuję sięgać tylko wtedy, gdy już rzeczywiście nie mamy pieniędzy na konkretny cel. Inaczej będzie problem ze spłatą takiej raty.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!