Kto zaciąga szybkie pożyczki w Wonga?

Wonga przeprowadziła badanie, które ukazuje kim są osoby, które najczęściej korzystają z pożyczek online. Wyniki są co najmniej interesujące.
Lider pożyczek online w Polsce, Wonga, opublikował jakiś czas temu wyniki badania polskich klientów, ukazujące kim są osoby, które decydują się na pożyczanie pieniędzy przez internet.  Wiemy też jaka jest przeciętna wartość takich pożyczek oraz średni czas spłaty.

Portal informacyjny Openwonga.com należący do firmy Wonga dostarcza regularnie statystyk dotyczących swoich usług i klientów z nich korzystających. Te pokazują, że najczęściej z chwilówek korzystają single (43% klientów), zaraz po nich są małżonkowie (41%). Jeśli chodzi o wiek, statystyki są już bardziej zróżnicowane. Według nich 3% to osoby do 20 roku życia, 15% – pomiędzy 21 a 24 rokiem życia, 38% to osoby mające od 25 do 34 lat, 24% osób ma od 35 do 44 lat, 12% to osoby od 45 do 54 lat, a klientów powyżej 55 roku życia jest 8%.

Z powyższych danych wynika, że 2/3 klientów Wonga to osoby między 25 a 44 rokiem życia. Osoby młodsze zwykle nie posiadają stałych dochodów pozwalających na spłatę szybkich pożyczek. Najstarszych klientów ogranicza bariera w postaci braku Internetu lub braku umiejętności korzystania z tego narzędzia. Spodziewamy się jednak, że w przyszłości ten czynnik będzie tracił na znaczeniu. 60% z klientów firmy Wonga nie ma żadnych osób na utrzymaniu, co można bezpośrednio powiązać z dużym udziałem singli w badanej próbie.

Dane przedstawione w badaniu dotyczą klientów, którzy otrzymali przynajmniej jedną pożyczkę z Wonga. Jednak złożenie wniosku o pożyczkę nie jest tożsame z jej otrzymaniem. Odsetek pozytywnie rozpatrzonych wniosków o pożyczkę wynosił w Wonga 39%, co oznacza że w przybliżeniu jedynie 4 z 10 osób otrzymują pożyczkę. Jej średnia wartość wynosi 683 zł, przy maksymalnym limicie wynoszącym 750 zł na pierwszą pożyczkę (koszt pierwszej chwilówki to tylko 10 zł). Stali klienci Wongi mogą otrzymać już nawet do 2500 zł. Przeciętna długość pożyczki w Wonga to 42 dni. Pomimo tego, że na oddanie pierwszej pożyczki klienci mają aż 60 dni, to 51% pożyczek oddawanych jest przed czasem – stąd taki wynik. Jedynie 5% chwilówek było przedłużanych.

Badanie przeprowadzone przez Wongę wskazało, że ponad 85% jej klientów wie, jakie są wszystkie koszty związane z pożyczką. 70% zapytanych twierdzi, że usługi Wongi skonstruowane są w sposób przystępny dla klienta. Osoby te oceniały również jakość korzystania z rachunków osobistych w bankach – jedynie 27% z nich przyznało, że korzystanie z nich jest bardzo łatwe, co sygnalizuje, że w bankowości online jest jeszcze sporo do naprawy.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!