Lokaty bankowe – najpopularniejsza forma inwestycji wśród Polaków

Od lat cieszą się niezmienną popularnością. Ich dostępność, bezpieczeństwo inwestycji, a także prostota sprawiają, że wielu Polaków w taki sposób oszczędza pieniądze. Na rynku lokat bankowych panuje ogromna konkurencja, co przekłada się na plus dla klientów. Warto jednak pamiętać, że nie każda z propozycji dostępnych na rynku jest w taki sam sposób atrakcyjna dla nas i naszych pieniędzy, które chcemy oszczędzać. Powstaje pytanie: jak mam wybrać tą najlepszą dla mnie lokatę? Przedstawiamy istotne czynniki, które wpływają na to czy dana lokata bankowa jest rzeczywiście atrakcyjna dla klienta:

Oprocentowanie lokat

Oprocentowanie lokat to najbardziej istotny czynnik. Najbardziej atrakcyjne lokaty oprocentowane są teoretycznie najwyżej. Z tym, że pamiętać trzeba o tym, iż wysokość oprocentowania wskazuje nam klientom, jaką kwotę w okresie rocznym mamy możliwość oszczędzić. Bardzo ważnym elementem jest tu również czas; czas kapitalizacji odsetek wybranej przez nas lokaty bankowej.

Kapitalizacja odsetek

Jednorazowe zasilenie naszego kapitału następujące z chwilą zakończenia umowy następuje, gdy mamy do czynienia z jednorazową kapitalizacją lokaty. Należy brać pod uwagę to, że niektóre z lokat dostępnych na rynku bankowym mogą być kapitalizowane częściej. Kiedy mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją odsetki powiększają nasz kapitał, który podlega oprocentowaniu. A gdy kapitał ulega powiększeniu; jednocześnie odsetki, które są naliczane także ulegają zwiększeniu.

Najlepsza lokata dla ciebie

Klient, który chce wybrać najlepszą lokatę bankową na rynku dla siebie szybko uzmysławia sobie, że znalezienie tej jednej jedynej i wykalkulowanie korzyści nie jest wcale takie proste. Pamiętajmy, że umowy, które przewidują częstsze kapitalizację odsetek zazwyczaj dla nas jako klienta powinny być korzystniejsze. Jednak bankowcy starają się wyrównywać różnice ponoszonych kosztów zmniejszeniem oprocentowania lokat bankowych.

Ze względu na fakt, że lokaty bankowe są ogólnodostępne; ich ilość na rynku jest trudna do porównania. Decydując się jednak na oszczędzanie na lokacie bankowej warto podjąć się tego zadania, aby osiągnąć z lokaty jak największe zyski.

Warto wypróbować porównywarki, których dostępność i łatwość w obsłudze sprawia, że jest to najprostszy sposób znalezienia najlepszych lokat bankowych.

Góra

2 Komentarzy


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!