Na Allegro raty „0%”

Raty zero procent to już dobrze znana oferta, proponowana przez największe sieci handlowe. Nieraz zdarza się, że za możliwość skorzystania z takiego darmowego kredytu płacimy jednak kupując towar drożej, niż jest on dostępny w Internecie. Wygląda na to, że ma się to jednak zmienić – raty zero procent właśnie trafiły na Allegro.

Od połowy listopada zarejestrowani użytkownicy Allegro mogą korzystać z kredytu zero procent, jeśli wybiorą opcję płatności na raty przez system PayU. Wszystko odbywa się online, za pośrednictwem jednego z banków – Alior Banku, albo mBanku. Klient nie wybiera do którego z nich trafi wniosek.

Ten mechanizm w PayU dostępny był już od kilku lat, początkowo jednak obsługiwał go jedynie Alior Bank. Od czerwca 2014 raty obsługuje także mBank. Pojawił się też limit kredytowy. Osoby, które korzystały z płatności ratalnych, przez następne 60 dni dostają limit, który przyspieszy złożenie wniosku i jeśli zechcą zaciągnąć następne zobowiązanie, stanie się to szybciej, bez weryfikowania dochodu.

Tak atrakcyjne oferty, jak raty zero procent zwykle mają jakieś haczyki. Czasami to opłaty dodatkowe, czasami koszty ubezpieczenia. Bywa, że osoby o gorszej historii spłat lub niższej zdolności kredytowej nie mogą z takiej promocji skorzystać w ogóle.

Jeśli chodzi o raty PayU, całkowity koszt kredytu wynosi rzeczywiste zero procent. Można w ten sposób sfinansować zakupy warte od 300 do 20 000 złotych, razem z kosztami wysyłki. Na stronie PayU widocznej podczas zamawiania produktu na raty jest wzmianka o możliwości ubezpieczenia kredytu, jednak nie jest ona obowiązkowa. Raty wynoszą dokładnie 1/10 ceny towaru co miesiąc. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo – oferta ta ma pewne ograniczenia. Trwała ona jedynie do 4 grudnia i nie obejmowała produktów takich jak pojazdy, nieruchomości i usługi. Przedmiot zamawiany w ten sposób nie może podlegać odbiorowi osobistemu, nie można także opłacać tak całego koszyka zakupów, nawet jeśli tylko jedna z zamawianych rzeczy należy do zabronionych kategorii.

Promocja PayU i raty zero procent pojawiła się w okresie świątecznym nie bez przyczyny – to wtedy właśnie internetowe aukcje przeżywają największe oblężenie. Możliwość skorzystania z darmowego kredytu potrafi przekonać nawet osoby sceptyczne wobec zakupów online i zakupów na kredyt.

Ciekawe kiedy Allegro zdecyduje się na powtórzenie takiej promocji.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!