Pożyczka online – jak o nią wnioskować?

Modne są teraz reklamy, w których pojawiają się hasła takie jak: pożyczka przez internet w 15 minut, czy ekspresowa pożyczka bez wychodzenia z domu. Choć brzmią one bardzo atrakcyjnie, to jednak musimy wiedzieć, ze nawet gdy uda się nam szybko wypełnić wniosek – w przysłowiowe 15 minut, to na otrzymanie decyzji będziemy musieli juz trochę poczekać. Firmy mają swoje procedury bezpieczeństwa, starają się też jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klienta. Przyjrzyjmy się zatem kolejnym krokom, jakie dzielą nas od wypełnienia wniosku do otrzymania pieniędzy na konto.

Proces rozpoczyna wypełnienie wniosku na stronie internetowej przez klienta. Podaje się tam dane osobowe takie jak imię i nazwisko, datę urodzenia, numer dowodu osobistego, miejsce zamieszkania, numer telefonu i adres email. We wniosku zwykle znajdujemy też suwaki, które ustawiamy na kwotę, jaką zamierzamy pożyczyć oraz na okres spłacania jaki nas interesuje. Zwykle od razu po tym pojawi się całkowity koszt pożyczki, czyli kwota jaką trzeba będzie oddać, wraz z odsetkami.

Kolejnym krokiem jest często przelew weryfikacyjny, przelewamy kwotę np. 1 gr, lub 1 zł, w celu sprawdzenia przez firmy zgodności naszych danych z podanymi we wniosku oraz weryfikacji posiadania konta bankowego, które jest w tym procesie niezbędne.

Dalsze czynności należą do firmy – sprawdzają oni swoich klientów w biurach informacji gospodarczej, takich jak KRD, BIG InfoMonitor, czy Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. To pozwala dowiedzieć się, czy klient jest godny zaufania, czy nie posiada innych długów lub w przeszłości nie miał problemów ze spłatą swoich zobowiązań. Część firm, jeśli dowie się, że klient widnieje na liście dłużników, niekoniecznie odmawia mu pożyczki, ale może przyznać ją w mniejszej kwocie lub poprosić o dodatkowe dokumenty na potwierdzenie – np. zaświadczenie o zatrudnieniu.

Pożyczki, po pozytywnej weryfikacji, są przelewane w krótkim czasie, pod warunkiem, że klient posiada konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa. Wtedy już po kilkunastu minutach uzyskuje się pieniądze na koncie. Maksymalny czas oczekiwania to jeden dzień – wszystko zależy od godzin sesji księgujących w poszczególnych bankach i pory, w której zgłosiliśmy się po pożyczkę.

Cały proces przebiega jeszcze szybciej w przypadku stałych klientów, ponieważ mają oni pozytywną historię kredytową, sprawdzoną przez daną firmę.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!