Rejestr Firm Pożyczkowych już działa

Niektórzy długo wyczekiwali tego momentu. I doczekali się – wreszcie działa Rejestr Firm Pożyczkowych, dzięki któremu wyszukiwanie i sprawdzanie firm oferujących pożyczki jest znacznie prostsze. Takich podmiotów na liści jest obecnie niemal 100, a są to firmy które oferują zarówno pożyczki ratalne, długoterminowe, jak i chwilówki udzielane stacjonarnie lub online.

Aby trafić do rejestru…

O tym, czy firma pożyczkowa może znaleźć się w Rejestrze, decydować będzie Związek Firm Pożyczkowych, choć związkodawcy skłaniają się ku temy, by czynności te przejęło Ministerstwo Gospodarki. Związek zwraca uwagę min. na wiarygodność finansową firm, jakość obsługi, wizerunek firmy i opinie klientów. Sprawdzane są także umowy, jakie dana firma podpisuje z klientem. Nie mogą one zawierać opłat pobieranych jeszcze przed udzieleniem pożyczki. Dodatkowo, firmy te powinny mieć status spółki kapitałowej.

Sens istnienia Rejestru Firm Pożyczkowym

Celem, dla którego założono Rejestr, było zapewnienie bezpieczeństwa klientom. Osoby, które chcą skorzystać z pozabankowej pożyczki mogą sprawdzić w nim firmy i zdobyć pewność, że w tej wybranej nie zostaną oszukani. A o to teoretycznie jest dość łatwo. W końcu na wzięcie takiej pożyczki często nie trzeba więcej niż 15 minut, a firmy nie muszą posiadać żadnego zezwolenia na taką działalność.

Dostęp za darmo

Zaletą Rejestru jest fakt, że rejestracja w nim jest darmowa i każdy może mieć do niego dostęp – i firmy, które chcą znaleźć się na liście, i klienci starający się o pożyczki. Na liście firm mogą oni sprawdzić dokładną nazwę spółki, adres jej siedziby, numer telefonu, adres witryny internetowej czy przeczytać krótki opis oferty firmy. To dobra inicjatywa, która umożliwia sprawdzenie rzetelności firm i być może przyczyni się do zmniejszenia ilości oszustw finansowych.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!