Szybka pożyczka dla firmy

Założenie firmy nie jest trudne, ale jako przedsiębiorca trzeba pamiętać nie tylko o tym, aby prowadzić regularnie swoją księgowość, ale również pozyskiwać nowych klientów, żeby utrzymać swoją działalność w dobrej kondycji. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. W sytuacjach, w których pieniędzy w kasie firmy brakuje, jak utrzymać jej płynność finansową?
Kredyty i pożyczki dla firm dostępne są zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Do dyspozycji jest pełna gama ofert, także tych, które mogą przydać się w gorszym okresie, gdy trzeba opłacić zamówienia, podatki i inne wydatki.

Szybka pożyczka dla firmy – bankowa czy pozabankowa

Wtedy, gdy liczy się błyskawiczne wsparcie finansowe dla firmy, najlepsze są szybkie pożyczki przez internet, czyli takie, które mogą zagwarantować dostęp do pieniędzy już w kilkanaście minut. Takie oferty mają zarówno banki, jak i firmy pozabankowe, które oferują chwilówki. Aby uzyskać pieniądze, wystarczy tylko kilka chwil, wypełnienie formularza i poczekanie na odpowiedź – przy pozytywnej decyzji wpłata pojawia się na koncie już w kwadrans.

Dla tych firm, które mają odpowiednią zdolność kredytową, najlepsze są kredyty w bankach, które mają specjalną ofertę skierowaną do przedsiębiorców. Wtedy jednak, gdy sytuacja firmy nie jest zbyt dobra, mogą być problemy z ich uzyskaniem. Dlatego alternatywą jest pożyczka gotówkowa oferowana przez parabanki. Tutaj warunki są już znacznie bardziej przystępne, ponieważ nie trzeba dostarczać tak dużej liczby dokumentów, co uprzystępnia ofertę, ale jednocześnie też pożyczka jest dość droga, ponieważ jej oprocentowanie, prowizja i inne koszty są wyższe niż te w bankach ze względu na większe ryzyko. W obu przypadkach, zarówno dla firm bankowych, jak i pozabankowych, można przeznaczyć pieniądze na ogół na dowolny cel, w tym na utrzymanie bieżącej płynności przedsiębiorstwa, na kapitał obrotowy, spłatę zobowiązań wobec partnerów handlowych.

Możesz wnioskować także przez internet

Gdy potrzebne jest błyskawiczne wsparcie finansowe, najwygodniejsze są pożyczki i kredyty oferowane przez internet. To doskonała propozycja dla tych, którzy muszą mieć pieniądze od zaraz, bez czekania i bez skomplikowanych formalności. Wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest bardzo łatwe – w tym celu wystarczy tylko złożyć dokument na stronie banku lub parabanku, może być konieczne przejście dodatkowej weryfikacji. Wnioski rozpatrywane są godzinach pracy firmy, dlatego trzeba też wziąć to pod uwagę. W przypadku firm pozabankowych należy też pamiętać o tym, że przy weryfikacji, która wymaga wpłaty drobnej kwoty na konto firmy pozabankowej, może ona zająć też kilka dni, dlatego najlepiej wybierać takie parabanki, które mają konto w tym samym banku – wtedy przelew dojdzie błyskawicznie.

 Tylko na dowód?

Głównym atutem firm pozabankowych i ich ofert jest ułatwiona dostępność. Trzeba pamiętać o tym, że w bankach na kredyty mogą liczyć na ogół firmy, które prowadzą działalność przynajmniej przez 12 miesięcy oraz mają dobrą zdolność kredytową. Konieczne może być dostarczenie dokumentów potwierdzających aktualną sytuację finansową firmy, biznesplanu, zabezpieczenia zależnie od kwoty. Dlatego szybszym rozwiązaniem jest pożycza pozabankowa. Dzięki niej można otrzymać pieniądze praktycznie od ręki i bez dostarczania pełnego pakietu dokumentów, oczywiście, za wyższą opłatą, ale wtedy, gdy nie można czekać, to najlepsze rozwiązanie. Doskonałym rozwiązaniem tej sprawy może okazać się kontakt ze specjalistami w celu porównania ofert. Tmoney.pl świadczy takie usługi za darmo!

Góra

1 Komentarz

  • Z ofert dla firmy ciekawą propozycję ma Meritum Bank – bez zabezpieczeń majątkowych i poręczycieli możesz otrzymać nawet 500 000 zł.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!