Vanquis Bank – odnawialne pożyczki online dla każdego

Bank o nazwie Vanquis na polskim rynku istnieje od roku 2012, a na brytyjskim pojawił się w 2002 roku. Spółka ta jest powiązana kapitałem z jedną z największych działających w Polsce firm pożyczkowych – Providentem. Ponieważ Vanquis Bank funkcjonuje jako jedynie oddział banku zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii, pozwala mu to unikać spełniania niektórych z wymogów jakie obowiązują banki w Polsce. Dzięki temu udziela on pożyczek na mniej restrykcyjnych warunkach niż te, jakie proponują banki komercyjne. Dodatkowo Vanquis Bank finansuje pożyczki wyłącznie ze środków własnych. Karta kredytowa tego banku pozwala uzyskać limit 550 zł, zapewniający stały dostęp dodatkowej gotówki i budowanie historii kredytowej oraz pozytywnej weryfikacji przez BIK.

Pożyczka odnawialna Vanquis Banku

Jednym z nowych produktów oferowanych przez Vanquis Bank jest pożyczka odnawialna, która może być zaczerpnięta na okres 1 do 4 lat i w wysokości od 1100 do 5500 zł. Roczne oprocentowanie takiego typu pożyczki wynosi 16%, a miesięczna opłata to 9,95 zł lub 19,95 z (zależna od zdolności kredytowej weryfikowanej przez Vanquis). Pożyczka funkcjonuje dość podobnie do karty kredytowej. Istnieje możliwość wykorzystania tylko części środków, w wyznaczonym terminie należy spłacić minimalną kwotę, a jeśli spłacona zostanie całość kwoty, bank nie pobiera żadnych opłat. Odsetki, jeśli się należą, obliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty. Klienci, którzy będą regulować opłaty za pożyczkę w odpowiednim terminie, mogą skorzystać z opcji podniesienia limitu do 15 tysięcy złotych

Jak skorzystać z pożyczki Vanquis Bank

Pożyczki udzielane przez Vanquis Bank nie wymagają weryfikacji BIK lub KRD klienta. Potrzebne jest tak naprawdę minimum formalności. Proces odbywa się w całości online, tylko umowa przesyłana jest przez kuriera, po czym zostaje podpisana w wyznaczonym miejscu i czasie, wybranym przez klienta. Odnawialna pożyczka oferowana przez Vanquis to produkt pomiędzy pożyczkami bankowymi a chwilówkami online. Jest on co prawda droższy niż w banki, ale tańszy niż wiele chwilówek, a także charakteryzuje się dużo większą dostępnością i przystawalnością, porównywalną do sektora pozabankowego.

Góra

3 Komentarzy

  • Mylę się, albo i nie ale to chyba jedyna pożyczka, w której można pożyczyć aż 15 tysięcy.

  • Polecam ten Bank, sam byłem w potrzebie i otrzymałem bez problemu limit w karcie a decyzja o przyznaniu lub nie oraz jaka kwota, następuje już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej z konsultantem.

  • Ja złożyłem wniosek i odrzucili mnie.. Więc nie mam pojęcia, czemu jest to bank dla osób z niskim dochodem. No ale może ktoś inny ma więcej szczęścia.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!