Activehours – innowacyjny system pożyczek online

Chwilówki nie są oceniane wysoko, uznawane są za drogie oraz niezbyt dobre rozwiązanie. Mają wysokie opłaty i mogą prowadzić konsumenta do pogrążenia się w spirali długów. Firma Activehours, czyli amerykańska nowa firma, wymyśliła tak zwany system cash advance – nowoczesne pożyczanie na krótki termin. Jest to zaliczka płacona przez pracodawcę na kilka dni przed wynagrodzeniem. Dzięki niej można zyskać dodatkowe środki przed wypłatą, gdy portfel powoli świecić zaczyna pustkami.

Activehours dają pożyczki osobom, które mają wynagrodzenie godzinowe, a ich firma stosuje rejestrację czasu aktywności, czyli na przykład karty odbijane codziennie przed wejściem do pracy. Klient może wysłać sms i poprosić o pożyczkę – nie musi nigdzie chodzić oraz niczego poszukiwać. Musi koniecznie poinformować ile godzin przepracował w danym tygodniu czy miesiącu. Pożyczka jest kwotą, która jest nam należna za przepracowane godziny, nic ponad to. Pieniądze trafiają po kilku godzinach na rachunek bankowy osoby zainteresowanej. Szybko, bez dokumentacji oraz problemów. Klient może wypłacić zatem pieniądze, które zarobił, a nie może zyskać dodatkowych środków finansowych. Dostaje jedynie to, co i tak się należy, czyli to, co zarobił własnym wysiłkiem.

Napiwek należy się za pracę. W tym przypadku napiwek dają osoby obdarowane pożyczką – mogą dać 0, 5, 10 procent kwoty zaliczki. To klient ustala wynagrodzenie firmy. Rozwiązanie innowacyjne oraz korzystne. Taka forma pożyczania jest interesująca dla klienta i może stać się źródłem wysokich dochodów. Jednak nie każdy klient chce takiej pożyczki. Firma jest krytykowana, bo eksperci wskazują, że klient może uzależnić się i popaść w spiralę długów. Poza tym czy firma zarobi? Czy osoby dostające kredyty będą skłonne dzielić się zyskiem oraz ryzykiem? Tego nie wiadomo, zatem pora zastanowić się czy to jest dobry pomysł? Klienci zweryfikują to rozwiązanie oraz zdecydują czy firma zasługuje na wsparcie.

Góra

1 Komentarz

  • Moim zdaniem lepiej jest tak zaplanować wydatki, żeby nie musieć brać pożyczek, czy innego typu zaliczek u pracodawcy. W końcu wszystko można wykalkulować.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!