Czy opłaca się wybór abonamentu telekomunikacyjnego?

Abonament telekomunikacyjny to jedna z możliwości skorzystania z tego rodzaju usług. W Polsce obecnie funkcjonują cztery największe sieci telefonii komórkowej – Plus, Play, Orange i T-Mobile, z których każda ma w swojej ofercie usługi abonamentowe. Są one przygotowane pod kątem spełnienia potrzeb klientów prywatnych i firmowych. Sieci pomiędzy sobą konkurują o klienta przede wszystkim ceną usług telekomunikacyjnych oraz cenami usług internetowych i telefonów, jakie za bezcen można kupić w ramach danego abonamentu. Czy rzeczywiście wybór abonamentu telekomunikacyjnego jest właściwą decyzją dla wszystkich?

Telefon za 1 zł

Abonamenty telefoniczne w sieciach komórkowych zwykle zapewniają nie tylko klientowi darmowy pakiet rozmów, SMS-ów, MMS-ów i ewentualnie pakiet danych internetowych, ale również telefon komórkowy wybrany ze sklepu operatora. Często można nabyć nowy telefon, np. smartfon za prawdziwy bezcen. Przy podpisywaniu umowy klient płaci symboliczną opłatę aktywacyjną w wysokości kilku, kilkunastu czy najwyżej kilkudziesięciu złotych. Jak to możliwe, skoro sam telefon w sklepie niezależnym od operatora sieci komórkowej może kosztować kilkaset złotych?

Nie możemy sądzić, że operator sieci telefonii komórkowej chce nam dać cokolwiek w prezencie. Cena telefonu dodawanego w abonamencie jest dobrze skalkulowana i wliczona w opłaty miesięczne, jakie konsument ponosi. Im dłuższa umowa, np. na 24 czy 36 miesięcy oraz wyższy abonament płacony w trybie miesięcznym, tym tańszy telefon komórkowy. Jest też szerszy zakres modeli, z których możemy wybrać aparat, jaki będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Kalkulując cenę abonamentu telefonicznego z telefonem lub w ofercie bez telefonu, możemy obliczyć rzeczywisty koszt kupowanego urządzenia. Warto sprawdzić w porównywarce online, czy nie możemy kupić aparatu taniej w niezależnym sklepie z elektroniką. Jeśli tak, to jedynym problemem dla niektórych konsumentów pozostaje pozyskanie odpowiednio wysokich środków finansowych, aby taki zakup sfinansować za jednym razem. Warto wtedy rozważyć skorzystanie z szybkiej pożyczki-chwilówki.Przy pierwszej pożyczce klient i tak nie ponosi kosztów odsetek, bo pożyczka jest za darmo, a dzięki zobowiązaniu może rozłożyć płatność za telefon w czasie – choć na krótszy okres, niż ma to miejsce przy abonamencie.

Dla kogo abonament będzie opłacalny?

Abonament telekomunikacyjny jest opłacalny dla osób, które rzeczywiście dużo dzwonią i korzystają z telefonu komórkowego przy wielu okazjach. Na dodatek, można znaleźć na rynku naprawdę bardzo atrakcyjne oferty abonamentowe, z niskim kosztem miesięcznym, które dają klientom nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe oraz pakiety internetowe. Warto przed podpisaniem umowy z danym operatorem sieci komórkowej porównać różne oferty konkurencji, aby mieć poczucie, że dokonaliśmy absolutnie najlepszego wyboru w naszym przypadku, a abonament telefoniczny będzie dostosowany do naszych potrzeb i indywidualnych oczekiwań.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!