Czym jest BIG pass

Historia kredytowa jest ważna. Gdy mamy długi, których nie spłacamy, wówczas znacznie trudniej o pożyczkę. Klient spłacający pożyczki terminowo może liczyć na preferencyjne zasady kredytowania. BIK idzie na rękę klientom i pozwala im sprawdzać ich wiarygodność. Celowi temu służy BIK Pass. Jest to rodzaj paszportu dającego możliwość uzyskania lepszych ofert od banków oraz ubezpieczycieli. Dzięki tej ofercie każdy klient może sprawdzić własną historię kredytową oraz legitymować się nią podczas starań o uzyskanie kredytów czy kupnie polis ubezpieczeniowych.

Czym jest BIK Pass? Warto o tym poczytać

BIK Pass to system służący do sprawdzania wiarygodności danej osoby. Trzeba wejść na stronę www.bik.pl , tam aktywować podany link, zeskanować i wysłać dowód osobisty i czekać na kod autoryzacyjny. Później można korzystać z raportu. Przez dwa miesiące będziemy mogli czytać o swojej zdolności kredytowej i dowiadywać się jak sprawdzać nasze kredytowe możliwości. Tyle trwa okres próbny.

Im bardziej wiarygodny klient, tym lepsze warunki kredytowe. Dzięki BIK jesteśmy pokazywani jako osoba wiarygodna lub nierzetelna – w zależności od tego czy spłacamy nasze kredyty i jak je regulujemy.

Jakie są korzyści z posiadania BIK Pass?

Klienci, których ocena w BIK Pass jest dobra mogą dostać dobrą pożyczkę w BOŚ Banku z oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 9 procent oraz z prowizją nie przekraczającą 5 procent. Poza tym Getin Bank oferuje im zerową prowizję, gdy starać się będą o kredyt w tym właśnie banku. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa zapewni im ubezpieczenia w znacznie niższej cenie. Specjalne warunki czekają na klientów, którzy mają 4 lub5 gwiazdek w ratingu BIK Pass. Jeśli gwiazdek jest mniej, wówczas oferta będzie nieco inna.

BIK jednak nie gwarantuje otrzymania oferowanej oferty. Lista ofert i propozycji dla znakomitych, rzetelnych i solidnych klientów jest ograniczona. Jednak warto z niej skorzystać i cieszyć się jej walorami.

Krótka konkluzja

Podsumowując, wybitnych korzyści z posiadania BIK Pass nie ma, jednak są pewne szanse na korzystniejsze oferty. Warto z nich korzystać, warto postarać się o BIK Pass. Wiarygodność kredytowa jest ważna – jej brak może zaważyć na losach kredytobiorcy. Mając kiepską wiarygodność nie uzyska się ani dobrej pożyczki, ani żadnego kredytu. Nadszarpnięta reputacja kredytobiorcy może być źródłem problemów przez wiele lat.

Góra

1 Komentarz

  • Klienci, których ocena w BIK Pass jest dobra mogą dostać dobrą pożyczkę, dlatego myślę, że warto jest starać się o to co najlepsze.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!