Ferie tuż tuż – wyjazd na narty bez zbędnych obciążeń

W momencie gdy nasze dzieci wyjeżdżają na ferie, zawsze pojawia się ta sama, nadrzędna kwestia – jak zadbać o ich bezpieczeństwo. Jest to równie ważne w przypadku, gdy dziecko jedzie z nami, jak i w sytuacji, gdy samodzielnie wyjeżdża na obóz zimowy. Czy wiesz w jaki sposób zorganizować, na przykład wyjazd na narty, nie obciążając nadto swojego budżetu domowego? Czy to w ogóle możliwe, by udane ferie nie oznaczały zaangażowania ogromnych kwot?

EKUZ to podstawa

Najbardziej atrakcyjne ferie dla dziecka, oznaczają wyjazd za granicę. Konkretny kierunek powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb Twojej pociechy. Jeśli dziecko kocha jazdę na nartach, wówczas dobrym rozwiązaniem będą ferie na Słowacji, we Włoszech lub w Austrii.  Aby jednak zapewnić sobie i swojej pociesze maksimum spokoju, należy zatroszczyć się o wykupienie odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia.

Jego podstawową formę stanowi EKUZ. To nic innego jak specjalna polisa gwarantująca zwrot poniesionych kosztów leczenia w krajach UE oraz EFTA. Ale dotyczy ono tylko tamtejszej publicznej służby zdrowia. Przy czym świadczenia w ramach EKUZ różnią się w zależności od kraju. Na przykład EKUZ w Austrii obejmuje refundację koniecznej opieki medycznej, o której decyduje sam lekarz po zbadaniu pacjenta. EKUZ w Austrii nie obejmuje jednak zwrotu kosztów leczenia w szpitalu ani też transportu do Polski. Jedynie nieodpłatny jest transport pacjenta do szpitala. Warto wiedzieć, że kartę EKUZ wydaje NFZ bezpłatnie.

Polska zimą też jest fajna!

Nie każdego rodzica stać jednak na to, by zafundować pociesze ferie za granicą. Wtedy warto rozejrzeć się za najmodniejszymi miejscami w Polsce. Oferta tego typu wyjazdów nie ogranicza się jedynie do popularnego Zakopanego. Są jeszcze inne miejscowości, w których na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, takich jak kulig, wycieczki krajobrazowe czy nauka jazdy na snowboardzie.

W przypadku, gdy dziecko spędza ferie w Polsce, nie potrzebna jest nam karta EKUZ. Tutaj natomiast niezbędna jest specjalna polisa ubezpieczeniowa. Ta najlepsza powinna obejmować takie elementy, jak:

  • Wielotygodniową rehabilitację;
  • OC;
  • Akcję ratunkową i transport śmigłowcem;
  • Pomoc ambulatoryjną;
  • Pomoc prawną.

W przypadku, gdy na ferie wysyłamy dużo starsze dziecko, wtedy warto wykupić dla niego całoroczne ubezpieczenie tzw. EURO>26 dla młodzieży. To bardzo atrakcyjna forma polisy, która połączona jest jednocześnie z licznymi rabatami na wybrane produkty czy usługi. Warto też nadmienić, że oferuje ona bardzo wysokie sumy ubezpieczenia. Jednakże w jej zakres nie wchodzą m.in. koszta poszukiwania i ratownictwa, odpowiedzialności OC, ani te związane z bezpieczeństwem sprzętu sportowego.

Zanim podpiszesz umowę – zapytaj!

Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach tego samego pakietu, oferują różne świadczenia. To samo dotyczy warunków, które musi spełnić ubezpieczany, aby otrzymać dane świadczenie. Warto więc dopytać o nie agenta, a następnie zapoznać z nimi naszego małego turystę.

Ale to kosztuje!

Oczywiście zarówno wysłanie dziecka na ferie, jak i wykupienie ubezpieczenia, to spory wydatek. Niekiedy sięga on 1000 zł, kiedy indziej przekracza tę sumę. Nie zawsze musimy być przygotowani finansowo na taki dodatkowy wysiłek finansowy. Co wtedy zrobić?

Na pewno nie odmawiać pociesze wyjazdu i okazji do regeneracji sił. Nie musimy też podejmować się nowych prac i zleceń. Wystarczy, że skorzystamy z oferty pożyczki przez internet.

Przy pierwszorazowym pożyczaniu na nasze konto może wpłynąć nawet do 1000 zł. Na pieniądze czekamy najwyżej godzinę czy półtorej. Pieniądze zwracamy jednorazowo po upływie 30 dni, przy czym sami możemy określić okres trwania naszej umowy. Warto też pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe oferują dodatkowe ułatwienie, jakim jest przedłużenie okresu spłaty. Jest to co prawda płatna funkcja, ale pomoże uchronić się przed procedurami egzekucyjnymi.

Natomiast aby obniżyć nieco koszta kupowanego ubezpieczenia – bez ograniczeń zakresu wliczanych świadczeń – warto skorzystać z opcji jego wykupienia przez Internet. Obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada taką usługę w swojej ofercie.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!