Finansowe postanowienia noworoczne Polaków

Większość Polaków robi plany na nowy rok i ustala pewne postanowienia. Sporo z nich dotyczy sfery finansów. Koniec roku jest czasem podsumowań i refleksji na temat tego, co nie wyszło, co można poprawić. Porządki w portfelach i na kontach bankowych ujawniają często różne zaległości finansowe.

Badania przeprowadzone przez Millward Brown ukazały, że 43% Polaków posiada przekonanie, że rachunki i długi należy uregulować przed końcem roku. 23% uważa, że aby zacząć nowy rok ze spokojem, należy oddać wszystkim znajomym i rodzinie pożyczone pieniądze. Tylko 34% uważa, że nie musi porządkować żadnych spraw z końcem roku.

Najczęstsze postanowienia noworoczne dotyczą poprawy figury, kondycji, rzucenia nałogów, czy podjęcia nauki. W lutym zwykle jednak silna wola słabnie i porzucamy pierwotne postanowienia.
Najczęstszym postanowieniem Polaków dotyczących finansów jest oszczędzanie – tak wskazuje 23% badanych. 17% osób deklarowało, że w kolejnym roku nie weźmie żadnej pożyczki lub kredytu. 48% nie postanawia nic w sprawie swoich finansów

Jak sprawić, żeby te postanowienia miały siłę i odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przede wszystkim, należy realnie oceniać swoje możliwości i mierzyć siły na zamiary. Wszystko trzeba przekalkulować. Jeśli więc mamy plan spłacenia zadłużenia, oceńmy, ile naprawdę możemy przeznaczyć co miesiąc na spłatę zadłużenia. Skontaktujmy się też z wierzycielem albo windykatorem, którego negocjatorzy mogą pomóc nam opracować korzystny plan spłat i comiesięczne raty pozwalające na terminową regulację. Takie postanowienie może okazać się najkorzystniejszym w nowym roku i sprawi, że w kolejny wejdziemy już lżejsi o jedno zobowiązanie mniej.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!