Smartfonizacja społeczeństwa

Internet staje się naszą codziennością – wyszukujemy w nim informacje, robimy zakupy, poznajemy nowych znajomych i utrzymujemy kontakt ze starymi. Bez połączenia z siecią jest trudno. Jednak mimo że wzrosła znacząco liczba użytkowników bankowości online (prawie o 40%), to nadal pozostaje w nas doza nieufności wobec takich rozwiązań.

Największa grupa użytkowników Internetu to osoby między 18 a 24 rokiem życia (prawie 96%!), im starszy wiek, tym mniej użytkowników sieci. Strach wobec Internetu najczęściej wiąże się z obawą o bezpieczeństwo swoje i bliskich, brakiem znajomości zasad rządzących Internetem, obawą o śledzenie aktywności online przez inne osoby oraz zagrożeniem atakami hakerskimi.

Z interetem łączymy się głównie w domu, następnie w szkole lub pracy, choć coraz częściej używamy do tego urządzeń mobilnych. Prawie 77% społeczeństwa posiada laptop, tablet lub smartfon. Ciągle jesteśmy online, przez co zwiększa się nasze zniecierpliwienie i chcemy wszystkiego w zasięgu ręki już tu i teraz. Zastanawiamy się chwilę dopiero wtedy, gdy w grę wchodzą pieniądze.

Kiedyś kupowanie przez Internet było nieznaną nowością, dziś po paru latach niemal połowa społeczeństwa przyznaje, że choć raz zrobiła zakupy przez sieć, najchętniej wybierając odzież i obuwie, lub sprzęty elektroniczne, zabawki czy kosmetyki. Najrzadziej kupowane przez Internet jest jedzenie.

Wirtualne zakupy wiążą się z koniecznością opłacenia zakupów online. Jednak aż 46% ciągle wybiera opcję płatności przy odbiorze. Ostrożność przede wszystkim.

To sprawia, że dla wielu instytucji i banków kwestia zapewnienia bezpieczeństwa pozostaje kluczowa. Tak jest też w przypadkach mniejszych firm, oferujących pożyczki online. Wybiera się je sprzed komputera, a pieniądze lub umowa dostarczana jest przez kuriera do drzwi, ewentualnie przelewane są one na konto klienta. Wielu z nich jednak wybiera bezpieczną opcję dostawy przez kuriera, aby mieć pewność, że trafi do nich dokładnie to, czego oczekiwali i by móc przyjrzeć się w umowie w formie papierowej.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!