W ciągu 3 miesięcy możesz zrezygnować z kredytu bez kosztów

Pomysł z tytułu to dzieło Idea Bank, reklamującego w ten sposób kredyty dla firm. Obietnica banku to możliwość rezygnacji z kredytu do 3 miesięcy bez żadnych kosztów i ukrytych haczyków.

Dotąd, klienci detaliczni mogli odstępować od umów w ciągu 14 dni od momentu podpisania umowy, bez żadnych kosztów. Umożliwiała to ustawa o kredycie konsumenckim i prawach konsumenta. Trochę inaczej sytuacja wyglądała w przypadku firm. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się podpisać umowę kredytową, nie mogli już bez konsekwencji z niej zrezygnować. Choćby i bank poszedł im na rękę, to przy rezygnacji ponosili oni dodatkowe koszty. Nie ma żadnych przepisów, które broniłyby przedsiębiorców.

Czasami już zdarzało się, że firmy decydowały się dość pochopnie na kredyt, po czym po krótkim czasie uznawały, że nie jest im potrzebny. Na takie pułapki narażone są zwłaszcza małe firmy, nie posiadające doradców finansów i takie decyzje podejmujące na wyczucie. Tutaj z pomocą wyszedł Idea Bank ze swoją akcją „Idea Wolności”, która umożliwia rezygnację z kredytu w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Firmy nie poniosą w takiej sytuacji żadnych dodatkowych kosztów, a bank nie naliczy opłaty za wcześniejszą spłatę ani za udzielenie kredytu, nie naliczy też odsetek. Nie ma tu kosztów ukrytych.

Bank udostępnia taką możliwość początkowo tylko w kredytach niezabezpieczonych. Okres na rezygnację z kredytów obrotowych i debetu będzie wynosił 3 miesiące, a z karty kredytowej – 6 miesięcy. Firma będzie mogła pożyczyć do 50 tysięcy złotych, albo skorzystać z 10 tysięcy złotych na karcie kredytowej.

Idea Bank ze swoją propozycją wybiega dalej niż ochrona konsumencka klientów detalicznych. Ma to na celu wzmocnienie obrazu banku jako instytucji przyjaznej przedsiębiorcom i przeważenie nad konkurencją. Wprowadzenie tej oferty poprzedzone zostało badaniami wśród osób prowadzący działalność gospodarczą jednoosobową. Co piąty z nich wyznał, że kiedyś zdecydował się na produkt finansowy, który okazał mu się niepotrzebny.

Takie działanie ze strony banku to pewne ryzyko – do tej pory nikt nie decydował się na takie ustępstwa wobec klientów.

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!