Wojna o klienta: konkurencja walczy z Providentem

Wśród niebankowych instytucji pożyczkowych rozgorzała prawdziwa wojna: Vivus uruchamia usługę mobilnego doradcy, Kredito 24 i Wonga wydłużają okres kredytowania, Mikrokasa wchodzi na rynek internetowy.

Firma Vivus, do tej pory zajmująca miejsce wicelidera na rynku i była największym pożyczkodawcą internetowym, rozpoczęła testowanie usługi mobilnych doradców. Otwiera się w ten sposób na klientów bez dostępu do internetu, którzy będą mogli umówić się z doradcą dojeżdżającym do nich na miejsce. Doradca pomoże wypełnić dokumenty z wniosku o pożyczkę. Póki co usługa testowana jest w Warszawie a mobilnych doradców jest kilku. Jeśli to się sprawdzi, będzie ich więcej.

Ta część rynku była dotąd domeną Providenta. Lider rynku z 840 tysiącami klientami, większość swych pożyczek realizuje z pomocą doradców, których jest ok. 2 tysięcy. Dojeżdżają oni do klientów co tydzień odbierając raty. Vivus twierdzi, że jego doradcy nie będą wozić ze sobą rachunku – pożyczki będą wypłacane na rachunek bankowy. Tą samą drogą będzie następować spłata zadłużenia.

Wcześniej już firma Vivus pokazała, że jeden segment rynku to dla niej za mało. Otwierając nową ofertę, Zaplo.pl, udostępniła pożyczki z dłuższym okresem spłaty – aż do roku i na wyższe kwoty – do 4 tysięcy złotych. To oczywista konkurencja z Providentem i przygotowanie do regulacji rynku płynącej ze zmian prawnych, zwiększających koszty pożyczek na krótki terminem.

 

Góra

3 Komentarzy

  • Nie ma się co dziwić, że jest bitwa o klientów. W końcu każdy chce zarobić i nie ma co się dziwić.

  • Dokładnie. Teraz zacznie się prawdziwa wojna, ale prawda jest taka, że Ci, którzy zaufali już jednej firmie nie będą chcieli od niej odejść, by nie popaść w jakieś tarapaty.

  • Firmy pożyczkowe stosować będą coraz to nowsze urozmaicenia, a wszystko po to, żeby tylko przyciągnąć i zatrzymać przy sobie klienta.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!