Wonga w statystykach

Sprawdź, jak wielu chwilówek udzieliła już firma Wonga, jacy klienci korzystają z jej usług i jak przedstawiają się jej pozostałe statystyki. Wonga to jedna z największych firm na rynku szybkich pożyczek online. Wywodzi się ona z Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku weszła na nasz rynek, czemu towarzyszyła głośna kampania radiowa i telewizyjna. Jej reklamy są dość charakterystyczne – przedstawiają animowane, zabawne postacie seniorów rozmawiających o pożyczkach. Poniżej statystyki po roku obecności firmy w Polsce.

Klienci Wonga

Choć pożyczkę w Wonga dostanie już 18-latek, to jednak największą grupę klientów firmy stanowią osoby od 25 do 44 roku życia – to aż 62% wszystkich klientów. Najmłodsi, poniżej 20 roku życia to jedynie 2% klientów. Nieco starsi studenci stanowią 15% klientów Wonga. Osoby po 55 roku życia, mimo, że reklamy wydają się być kierowane właśnie do nich, stanowią jedynie 8% klientów. Jeśli chodzi o stan cywilny – rozkłada się on niemal po równo. Osoby wolne – 43%, w związku małżeńskim – 41%. Większość z klientów Wonga nie posiada żadnych osób na utrzymaniu – jest ich aż 60%. Wszyscy klienci Wonga posiadają konta w polskich bankach i telefony komórkowe u polskich operatorów – to z resztą jeden z warunków otrzymania pożyczki.

Jakie pożyczki bierzemy w Wonga?

Uśredniając wysokość chwilówek otrzymamy wartość 464 zł, przy czym warto pamiętać, że pierwsze pożyczki udzielane są do kwoty 500 zł. Dopiero kolejne można otrzymać na kwotę wyższą niż 2500 zł. Według badania nie zawsze klienci wnioskują o maksymalną dostępną dla nich kwotę – częściej o sumę dokładnie taką, jaka jest im potrzebna na konkretny zakup lub wydatek. Średni czas spłaty pożyczki jest krótszy niż maksymalny przewidziany (30 dni) i wynosi on 24 dni. Oznacza to, że potrafimy spłacać pieniądze przed terminem i robimy to jak najszybciej, byle uniknąć dodatkowych kosztów.

Czy każdy dostaje pożyczkę w Wonga?

Jak pokazują dane z badań, pomimo dość liberalnego stosunku do zdolności kredytowej klientów, Wonga odmawia ponad 70% osób, jakie przychodzą po pożyczkę. Wynika z tego, że błędne jest przekonanie o rozdawaniu chwilówek na lewo i prawo. Firmie zależy na posiadaniu wiarygodnych klientów, więc pomimo że nie sprawdzają BIK, mają inne bazy i inne sposoby weryfikacji klientów. Jeśli jednak w jednej firmie nasz wniosek zostanie odrzucony, to nie znaczy że w innej będzie tak samo. Niektóre z firm mają bardziej restrykcyjną politykę, a sposoby obliczania wiarygodności klienta cały czas się zmieniają. Przykładowo Wonga wkrótce będzie odrzucać wnioski singli, ponieważ ma ich w portfelu zbyt wiele, a firma OK Money – postąpi dokładnie na odwrót. Jeśli więc ktoś uzyska negatywną odpowiedź, warto aby sprawdzał kolejne możliwości – to nic nie kosztuje i nie zmienia zdolności kredytowej.

Klienci Wonga unikają nadmiernych kosztów i kiedy jest to możliwe, spłacają pożyczki przed terminem – tak robi aż 40%. Ponad 90% Wongi deklaruje, że poleciłoby tą usługę swoim znajomym.

Zaprezentowane powyżej wyniki pozwalają na pewne generalizacje, ponieważ udział Wongi w ryku chwilówek jest na tyle znaczny. Okazuje się więc, że całkiem dobrze radzimy sobie z chwilówkami, spłacamy je w terminie lub przed. Rozsądnie wybieramy oferty i firmy w których pożyczamy pieniądze.

Góra

1 Komentarz

  • Wonga rozpoznawalna jest na naszym rynku głównie dzięki charakterystycznej serii zabawnych reklam z animowanymi bohaterami, co przekłada się na jakość usług.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!