Strona główna Emerytury

Emerytury

O oszczędzaniu na emeryturę warto pomyśleć już teraz! W tym celu można skorzystać także z szeregu specjalnych programów emerytalnych stworzonych specjalnie z myślą o przyszłych emerytach. Możesz sprawdzić je już teraz wraz z naszym serwisem internetowym PanKasa.pl!

Przyszli emeryci najprawdopodobniej otrzymają bardzo niskie świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ZUS. Szacuje się, że wysokość ich świadczenia emerytalnego może wynieść zaledwie 20-30 procent ostatniej wypłaty. Właśnie dlatego warto pomyśleć o dodatkowym oszczędzaniu na jesień życia.

Aktualnie do wyboru jest szeroka gama specjalnych programów emerytalnych, w tym takie jak Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Pozwalają one na odkładnie dodatkowych środków i korzystanie ze zwolnień podatkowych.

Dodatkowo, na emeryturę można oszczędzać na inne sposoby, na przykład przez zainwestowanie środków w nieruchomości, przez UFK – ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, długoterminowe fundusze inwestycyjne, przez korzystanie z lokat bankowych.

Jeżeli chcesz sprawdzić najbardziej atrakcyjne metody oszczędzania na emeryturę, możesz zapoznać się z nimi w naszym serwisie internetowym PanKasa.pl. To właśnie tutaj w jednym miejscu zgromadziliśmy wiele interesujących propozycji na długoterminowe odkładanie pieniędzy na emeryturę.

Razem z nami możesz wybrać taką, która pozwoli Ci na uzyskanie dodatkowej, wysokiej wypłaty w jesieni życia – bez obaw o pogorszenie Twojego stanu finansowego!

Brak postów do wyświetlenia

PLN - Polski złoty
EUR
4,33
GBP
5,08
CHF
4,47
NOK
0,37
JPY
0,03
CAD
2,91
AUD
2,64