Strona główna Konta walutowe

Konta walutowe

Konto walutowe w banku to atrakcyjna propozycja dla tych osób, którym zależy na korzystaniu z walut obcych jeszcze łatwiej. Sprawdzą się nie tylko przy częstych wyjazdach za granicę na wakacje lub w celach biznesowych, ale także wtedy, gdy robimy często zakupy w sklepach on-line za granicą lub mamy kredyt w walucie obcej.

Gdy chcesz założyć konto walutowe, ale nie wiesz, na które warto się zdecydować, sprawdź już teraz zestawienie najlepszych ofert w naszym serwisie internetowym PanKasa.pl!

Kontem walutowym nazywa się rachunek rozliczeniowy, który prowadzony jest w obcej walucie wybranej przez klienta, na przykład może być to EUR, USD, GBP czy CHF. Wówczas środki przechowywane są na rachunku właśnie w tej walucie i można korzystać z nich bez przewalutowania – wysyłać przelewy, wypłacać pieniądze w bankomatach za granicą, płacić on-line.

Wydana do rachunku walutowego karta znacznie ułatwia prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w wybranej walucie. Posiadacz karty nie ponosi wtedy kosztów przewalutowania – z jego konta walutowego pobierana jest sama kwota zakupu, bez dodatkowych opłat.

Ponadto wiele kont walutowych pozwala również na korzystanie z dodatkowych udogodnień, na przykład z kantorów on-line, aby łatwo, wygodnie i szybko prowadzić wymianę walut.

Dziś konta walutowe ma w swojej ofercie niemalże każdy bank. Jeśli także chcesz zdecydować się na jego założenie, ale nie wiesz, co wybrać, skorzystaj z naszego zestawienia! W serwisie internetowym PanKasa.pl możesz zapoznać się z najlepszymi kontami walutowymi i aktualnymi promocjami w bankach!

PLN - Polski złoty
EUR
4,33
GBP
5,08
CHF
4,47
NOK
0,37
JPY
0,03
CAD
2,91
AUD
2,64