Strona główna Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy

Zamierzasz kupić samochód, ale nie posiadasz odpowiednich oszczędności? Dzisiaj to już żaden problem! W takim razie zdecyduj się na kredyt samochodowy, z którym możesz łatwo sfinansować wymarzony pojazd!

Kredyty samochodowe to rodzaj udzielanych przez banki kredytów celowych, które są przeznaczone na zakup auta. Pozyskana kwota może być wydana zarówno na kupno samochodu nowego, prosto z salonu, jak również używanego – w określonym wieku.

Maksymalna kwota kredytu samochodowego zależna jest przede wszystkim od zdolności kredytowej klienta i może wynosić nawet do kilkudziesięciu tysięcy albo kilkuset tysięcy złotych. Czas spłaty zadłużenia to na ogół do 10 lat, dzięki czemu kredytobiorca może uzyskać niskie raty do spłaty.

Za kredyt samochodowy zapłacimy mniej niż za pożyczkę gotówkową – wynika to z faktu, że jest on dodatkowo zabezpieczony, w tym przez cesję polisy AC, przewłaszczenie na zabezpieczenie, depozyt karty pojazdu albo też przez zastaw rejestrowy.

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu na auto powinny pamiętać o tym, że kredytodawca będzie wymagał od nich wykupienia pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych – OC oraz AC, co może podwyższyć koszty związane z tym zobowiązaniem.

Po kredyt na samochód możemy udać się do banku, ale możemy także złożyć wniosek bezpośrednio w salonie dealerskim, w którym zamierzamy zakupić pojazd.

Gdy chcesz zdecydować się na zaciągnięcie kredytu samochodowego, sprawdź teraz najciekawsze oferty dostępne w bankach wraz z naszym serwisem internetowym PanKasa.pl!

PLN - Polski złoty
EUR
4,27
GBP
4,98
CHF
4,35
NOK
0,37
JPY
0,03
CAD
2,90
AUD
2,60