Strona główna Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne

Planujesz kupić własne mieszkanie? A może marzysz o wybudowaniu domu jednorodzinnego? Gdy potrzebujesz wsparcia finansowego, rozwiązaniem są kredyty hipoteczne, które pozwalają na uzyskanie kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych! Chcesz zdecydować się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, ale nie wiesz, co wybrać? Nasz serwis internetowy PanKasa.pl jest gotowy do pomocy!

Kredyt hipoteczny to rodzaj kredytu bankowego, którego zabezpieczeniem jest hipoteka, czyli ograniczone prawo rzeczowe na danej nieruchomości wraz z wybranymi prawami. Hipoteka najczęściej nakładana jest na kupowaną lub budowaną nieruchomość, niemniej jednak zabezpieczeniem może być także inna nieruchomość będąca we własności kredytobiorcy.

Jako że kredyt hipoteczny jest udzielany na spore wysokie kwoty – kilkaset tysięcy złotych, a nawet ponad milion złotych, a także na okresie 20-30 lat, należy dokładnie zapoznać się z różnymi ofertami tego rodzaju kredytów.

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy albo inny rodzaj kredytu hipotecznego, kredytobiorca musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Jest ona obliczana na podstawie jego dochodów, zobowiązań, wiarygodności kredytowej, a także wielu innych czynników.

Banki stosują różne metody obliczania zdolności kredytowej klientów, dlatego też warto porównać ich oferty ze sobą. Można zrobić to także z pomocą doradców kredytowych, którzy zajmują się również pośrednictwem w zaciąganiu kredytów hipotecznych.

Zobacz już teraz najlepsze oferty na kredyty hipoteczne dostępne w naszym serwisie internetowym PanKasa.pl!

PLN - Polski złoty
EUR
4,33
GBP
5,08
CHF
4,47
NOK
0,37
JPY
0,03
CAD
2,91
AUD
2,64