alfakredyt

ferratum
Przydatne informacje:
alfa-www-mini
Nazwa Alfakredyt Sp. z o.o.
Siedziba ul. Jana Pawła II 8 lok. 5, 16-400 Suwałki
Otwarte 7:00 - 22:00
Telefon +48 876181062
mail info@alfakredyt.pl

Więcej szczegółów tutaj

Alfa Kredyt jest polską firmą z Suwałk, która na rynku pożyczek obecna jest od 2013 roku. Jej działania ograniczają się wyłącznie do terenu naszego kraju i ograniczone są przepisami prawa polskiego (Ustawy o kredycie konsumenckim i Kodeksu cywilnego).

Marka Alfa Kredyt nie należy do najpopularniejszych w branży finansowej, jednak powoli się to zmienia. W miejsce przewidywalnej, zachowawczej oferty pojawiają się pierwsze promocje, w tym także dla nowych klientów. Osoby, które pierwszy raz korzystają z usług Alfa Kredyt mogą uzyskać pożyczkę za 0 zł, a klienci powracający mają przywilej sięgnięcia po wyższą kwotę pożyczki – już nie 2500, a 3000 zł. Te zmiany sprawiły, że rozpoznawalność marki nieco wzrosła i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z jej usług. Być może bardziej spektakularne sukcesy są już tylko kwestią czasu.

Pożyczki w Alfa Kredyt – kwoty do uzyskania, warunki do spełnienia

Osoba, która pierwszy raz korzysta z usług Alfa Kredyt, dostaje pierwszą pożyczkę za darmo. Jej kwota nie może być większa niż 1000 zł, jednak w porównaniu do innych firm pożyczkowych jest to dość dużo – zwykle w ramach darmowej pożyczki dostaniemy nie więcej niż 500 zł.

Przy kolejnej pożyczce można już starać się o więcej – nawet do 3000 zł. Jednak to, ile ostatecznie przyzna firma klientowi, zależeć będzie już od tego, czy spełnia wszystkie warunki zapisane w regulaminie, a są to:

– wiek: nie mniej niż 21 i nie więcej 65 lat,
– brak negatywnej historii w Biurze Informacji Gospodarczej,
– brak egzekucji komorniczych lub innych na wynagrodzeniu/emeryturze/rencie/rachunku bankowym,
– brak innych zobowiązań wobec Alfa Kredyt,
– poprawnie wypełniony formularz rejestracyjny.

Po zgłoszeniu chęci uzyskania pożyczki decyzja otrzymywana jest w zaledwie kilka minut. Na pieniądze po pozytywnej reakcji firmy czeka się zwykle około 24 godzin, ale – co istotne dla osób, dla których liczy się czas –  Alfa Kredyt w umowie zastrzega możliwość wykonania przelewu w czasie do 7 dni roboczych. Dokładny zapis można znaleźć w dokumencie umowy o pożyczkę. Tak długie oczekiwanie może być bardzo rozczarowujące dla klientów przyzwyczajonych do „chwilówek” i „szybkich pożyczek”. Osoby, które chciałyby uzyskać pieniądze najlepiej tego samego dnia, powinny wybrać raczej ofertę firm InCredit czy Vivus.

Czas oczekiwania na przelew w dużym stopniu zależy też od rachunku bankowego klienta – jeśli znajduje się on w mBank, Banku Pekao, PKO Banku Polski, Banku Zachodnim WBK lub Alior Banku, nastąpi on szybciej niż w innych przypadkach.

Koszty pierwszej i kolejnej pożyczki w Alfa Kredyt

Koszty pożyczek w Alfa Kredyt nie należą do najtańszych. Szczególnie wyraźnie widać to, kiedy weźmiemy pod lupę koszty przedłużenia pożyczek. Dostępne są warianty: siedem, czternaście oraz trzydzieści dni. Inne firmy, które proponują takie same okresy przedłużenia (np. słynny Vivus czy coraz popularniejszy SohoCredit), udostępniają je w cenach od kilku do kilkunastu złotych niższych, w każdym przypadku. Warto to wziąć pod uwagę, bo planując jakąkolwiek pożyczkę zawsze należy zakładać, że może wydarzyć się coś, co przeszkodzi w jej spłacie i konieczne będzie przedłużenie. Oceniając ofertę Alfa Kredyt tylko pod tym kątem, okaże się, że nie jest ona tak atrakcyjna i lepiej zdecydować się na konkurencję.

Jeśli jednak rozważamy już kolejną pożyczkę w Alfa Kredyt, sprawa wygląda trochę lepiej. Pod tym względem firma wygrywa rankingi. Zakładając kwotę pożyczki 500 zł i termin 30 dni, całkowity koszt klienta wyniesie 98 zł. Tylko trzy działające w Polsce firmy oferują niższe koszty, natomiast cała reszta wymaga opłaty (sporo) powyżej 100 zł.

O ile więc nie zamierzamy przedłużać terminu spłaty, w przypadku kolejnej wizyty w Alfa Kredyt nasze wydatki nie będą zbyt wysokie.

Koszty dodatkowe, kary, opłaty umowne

Alfa Kredyt również stosuje kary i dodatkowe koszty jeśli klient nie spłaci pożyczki w terminie. Na plus dla tej firmy – nie są one jednak zbyt wysokie. Standardowa czterokrotność stopy lombardowej kredytu NBP to podstawa jak w przypadku pozostałych instytucji pożyczkowych. Oprócz niej klienci zapłacą za listy polecone z upomnieniem – każdy dłużnik może otrzymać maksymalnie cztery, ich koszt to 15 zł za jeden.

Na tle innych firm Alfa Kredyt wypada pod tym względem dobrze – nie są rzadkością opłaty za monity sięgające łącznie kilkuset złotych. Oczywiście, są też i tańsze opcje u innych firm, jednak najczęściej dotyczą one monitów w postaci sms-ów czy maili.

Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!