filarum

filarumsmall
Przydatne informacje:
filarum-miniweb
Nazwa Rapid Finance Polska Sp. z o.o.
Siedziba ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa
Godziny otwarcia 7:00 - 23:00
Telefon 22 266 80 80
mail info@filarum.pl

Więcej szczegółów tutaj

Filarum.pl, firma podlegająca pod spółkę Rapide Finance (właściciela m.in. marki Soho Credit) na polskim rynku obecna jest od końca 2013 roku. To stosunkowo niedługo, jednak firma ta nie próżnuje – w ciągu tych kilkudziesięciu miesięcy udało się jej zdobyć zainteresowanie i lojalność wielu klientów. Już w 2014 roku otrzymała statuetkę Lauru Klienta. Największej popularności przysporzyła jej chyba jednak charakterystyczna reklama telewizyjna z prostym przekazem – lepiej pożyczać w Filarum, niż u szwagra.  Dosyć rozpoznawalne jest też hasło „pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie”.

Warunki uzyskania pożyczki w Filarum.pl, opłaty, terminy

Pierwsza pożyczka w Filarum, jest – wzorem innych firm – darmowa. Bez opłat można uzyskać 1000 zł. Klienci, którzy powracają do Filarum po kolejne pożyczki, stopniowo mogą wnioskować o coraz większe kwoty. I tak, przy drugiej pożyczce będzie to maksymalnie 2000 zł, przy trzeciej – 2500 zł, czwarta umożliwi pożyczenie 3000 zł, piąta – 3500 zł, a szósta i każda kolejna – maksymalną kwotę 4000 zł. Oczywiście, kolejne pożyczki w Filarum są już płatne, a kwota, która zostanie klientowi przyznana, nie musi być równa tej wnioskowanej. Na jej wysokość będzie miała wpływ weryfikacja danych w bazach BIG, ERIF i KRD, dzięki której firma rozpozna możliwości i nawyki finansowe  klienta.

Pozytywna decyzja może nastąpić po spełnieniu kilku warunków, a są nimi:

– posiadanie obywatelstwa polskiego i adresu stałego zamieszkania w Polsce,
– wiek powyżej 20 lat i poniżej 70 lat,
– własny rachuenk bankowy w jednym z polskich banków,
– telefon komórkowy,
– prawidłowo wypełniony formularz rejestracji.

Po przekazaniu informacji o pozytywnej decyzji pożyczkowej, na wypłatę pieniędzy w najlepszym razie trzeba czekać kilka minut, oczywiście pod warunkiem posiadania konta w jednym z tych banków, w których konta ma Filarum. W innych przypadkach czas oczekiwania przedłuża się do dnia roboczego. Maksymalny czas na spłatę pożyczki to 30 dni.

Kolejne pożyczki w Filarum.pl

Po pierwszej pożyczce za każdą następną w Filarum musimy zapłacić. Przykładowy koszt – za pożyczenie 500 zł na 30 dni zapłacimy 136,44 zł, co w porównaniu z innymi firmami nie jest najlepszym wynikiem – niejednokrotnie można spotkać oferty poniżej 100, a nawet poniżej 80 zł. Wszystko to uzależnione jest od wysokości dodatkowych opłat czy prowizji. Dlatego też, zawsze przed decyzją o zaciągnięciu pożyczki, warto porównywać oferty różnych firm i zwracać uwagę na ich wskaźnik RRSO.

Koszty przedłużenia, opłaty za opóźnienia w Filarum.pl

Od niedawna, a dokładniej od 11 marca 2016 roku, w Filarum nie jest możliwe przedłużenie spłaty pożyczek. Trzeba więc pilnować swoich terminów. Na szczęście w razie problemów z terminową spłaty nie trzeba obawiać się wysokich kosztów za monity informujące o opóźnieniu. Ani za smsy, maile, ani za listy polecone nie zapłacimy ani złotówki, co jest dość niestandardowym podejściem w porównaniu z innymi firmami. Do zapłaty będą jedynie karne odsetki o wysokości zgodnej z ustawą, obecnie 14%.

 

Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!