lendon

lendon
Przydatne informacje:
lendon-www-mini
Nazwa Creamfinance Poland Sp. z o.o.
Siedziba ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa 01-211
Otwarte 8:00 - 21:00
Telefon 22-100-6-444
mail info@lendon.pl

Więcej szczegółów tutaj

LendOn to łotewska firma pożyczkowa, która na polski rynek wkroczyła dość niedawno, bo w 2013 roku. Na Łotwie działa pod nazwą CreditOn, a w Polsce jako Creamfinance Poland. Za zarządzanie marką odpowiedzialny jest Matiss Ansvieulis. Placówki firmy znajdują się też w Czechach, na Słowacji oraz w Gruzji.

Na początku swojej działalności LendOn oferowała jedynie pożyczki na niewielkie kwoty, nieprzekraczające 500 zł, jednak teraz strategia firmy się zmieniła i dostępne są pożyczki nawet do 3600 zł. Przeznaczone są one przede wszystkim dla osób, które nie potrzebują większej sumy, albo pragną uzyskać pożyczkę za darmo – pierwsza nie kosztuje bowiem ani złotówki.

Firma ta niespecjalnie inwestuje w reklamy telewizyjne czy prasowe. Wiele wskazuje więc na to, że swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim klientom i ich ocenom. W sieci opinie o LendOn są zróżnicowane, jednak dominują pozytywne głosy, chwalące firmę za szybkość podejmowania decyzji i wypłaty pieniądze. A jak wygląda oferta firmy w porównaniu z innymi pożyczkami dostępnymi na rynku?

Kwoty, terminy – warunki pożyczek w LendOn.pl

Nowi klienci otrzymać mogą w LendOn na start 1500 zł, bez żadnych kosztów. Wystarczy, że dotrzymają terminu i oddać będą musieli tylko tyle, ile pożyczyli. Przy kolejnych pożyczkach można już sięgnąć po więcej – maksymalnie 3600 zł. Firma nie gwarantuje jednak, że przyzna klientowi dokładnie tyle pieniędzy. Kwota zależeć będzie od tego, jak spłacana była pierwsza pożyczka.

Terminy spłat, jakie oferuje LendOn to 5, 10, 15, 20, 25 i 30 dni. Jeśli komuś zależy jednak na pożyczce siedmiodniowej, zawsze może wybrać tą 10-dniową i spłacić ją przed czasem, obniżając tym samym jej koszt.

Przyznanie pozytywnej decyzji pożyczkowej uzależnione jest od spełnienia kilku warunków.
Klient musi:

– mieć więcej niż 21 i  mniej niż 70 lat,
– być obywatelem RP,
–  prawidłowo wypełnić wniosek rejestracyjny,

oraz posiadać pozytywną historię finansową – sprawdzane są bowiem szczegółowo rejestry takie jak BIG, BIK, KRD i ERIF, a nawet Związek Banków Polskich. Obecność w którejś z baz nie wyklucza pozytywnej odpowiedzi, ostatecznie o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku decyduje firma.

Kolejne pożyczki w LendOn

Pierwsza pożyczka w LendOn jest darmowa, kolejne jednak swoje kosztują. 500 zł pożyczone na 30 dni będzie nas kosztować 137 zł. To średnio atrakcyjna cena w porównaniu z konkurencją, która proponuje za takie same pożyczki opłaty w wysokości nawet poniżej 80 zł.
Zanim zdecydujemy się na pożyczkę w LendOn na pewno warto skorzystać z internetowej porównywarki chwilówek. Pozwoli to nam dopasować pożyczkę do naszych potrzeb i możliwości.

Nowość – pożyczki refinansujące

Ciekawym elementem oferty LendOn są  pożyczki refinansujące. Przeznaczone są one dla tych z klientów, którzy już posiadają jakieś zobowiązania finansowe w firmach pożyczkowych i nie radzą sobie z ich spłatą. Decydując się na pożyczkę refinansującą, klient płaci firmie LendOn jedynie prowizję, a ona przelewa na konto pierwszej firmy kwotę odpowiadającą wysokości długu. Można więc powiedzieć, że w taki sposób LendOn kupuje dług od klienta.

Opłaty dodatkowe i kary za opóźnienia w spłacie pożyczki w LendOn

Jeszcze do niedawna (dokładniej do 11 marca 2016) klienci firmy LendOn w razie problemów z oddaniem pożyczki mogli przedłużyć termin jej spłacenia. Dziś już niestety nie można skorzystać z tej opcji.
Niespłacenie długu w terminie skutkuje naliczeniem odsetek karnych (obecnie ich wysokość to 14 % w skali roku). Za monity wzywające do zapłaty firma nie przewiduje żadnych opłat (co jest dość niestandardowym podejściem w porównaniu z innymi firmami). Co istotne, możliwe jest jednak przekazanie długu do zewnętrznej windykacji, a to oznacza koszty dla klienta.

Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!