Czy warto mieć kartę kredytową w Citi Banku?

Karty kredytowe są w Polsce coraz bardziej popularne. Czym wyróżnia się karta Citi Banku i czy opłaca się ją mieć? Tu znajdziesz wszystkie informacje na ten temat.

Karty kredytowe dostępne w Polsce

Pierwsza karta kredytowa pojawiła się w 1958 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce ten produkt dostępny jest od ponad 20 lat, ale największą popularność zdobył w XXI wieku. Rynek kart kredytowych w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty – pod względem ilości dostępnych kart zajmujemy 6 miejsce w Europie. Największą popularność karty przeżywały w okresie między 2007 a 2011 rokiem, czemu sprzyjał rozwój sieci terminali płatniczych, a także wysokie stopy procentowe. Dziś banki nie celują już aż tak silnie w sprzedaż kart kredytowych, ale każdy posiada je w swojej ofercie.

Koszty kredytu na karcie

Karty kredytowe mogą być uznane za jedną z atrakcyjniejszych możliwości finansowania, a to za sprawą niskiej stopy lombardowej. Wykorzystują one co prawda maksymalne oprocentowanie, ale i tak jest ono niższe niż 4 lata temu – wtedy wynosiło ono 24%, dziś tylko 16%. Oferta kart kredytowa może pobić na głowę nawet najlepsze oferty chwilówek – podczas gdy szybkie darmowe pożyczki udzielane są na 30 dni, to okres bez kosztowy dla kart kredytowych, w zależności od banku, wynosi od 50 do nawet 61 dni. Karta Citi Banku przewiduje ten okres na 54 dni. Warto pamiętać jednak, że kosztów nie nalicza się jedynie przy transakcjach bez udziału gotówki, czyli nie należy wypłacać kartą kredytową pieniędzy z bankomatu. Można za to szybko to ominąć, wykonując kartą przelew na główne konto, i stamtąd wypłacić pieniądze bez żadnych dodatkowych kosztów.

Aby zgłosić się po kartę kredytową należy wypełnić wniosek podobny jak w przypadku kredytu. Wypełnia się go online, po czym dzwoni do nas konsultant. Jeśli potrzebujemy karty z niższym limitem, wystarczy że wypełnimy samo oświadczenie, przy większych – mogą być potrzebne zaświadczenia o dochodach.

Karty kredytowe dostępne w Citi Banku

Citi Bank oferuje swoim klientom najlepszy z wszystkich banków program rabatowy dla posiadaczy kart kredytowych. Zniżki dotyczą aż 4700 miejsc stacjonarnych i online. Kwoty zniżek rozpoczynają się od 5%, a w niektórych przypadkach wynoszą nawet 50%. Karty dostępne w Citi Banku występują w wersjach Silver, Gold i Platinum, ponadto istnieją karty afiliacyjne, współpracujące z zewnętrznymi partnerami. Popularne wśród kobiet są np. karty Elle, dzięki którym można uzyskać więcej rabatów w salonach kosmetycznych, czy butikach, a wśród miłośników podróży – karty LOT, dzięki którym zbierane są mile z programu Miles & More.

Karta kredytowa to dziś ciekawy sposób na zabezpieczenie finansów, ale tylko dla osób rozsądnych i ostrożnie podchodzących do wydatków. Wszystkie transakcje powyżej 500 zł mogą być w Citi Banku rozkładane na raty. Jeśli tak nie zrobimy, powinniśmy po okresie rozliczeniowym spłacić przynajmniej 5% wartości swojego zadłużenia.

Góra

3 Komentarzy

  • A ja mam jedyne kartę do konta i to mi wystarczy. Również mogę nią płacić i nie muszę się martwić, by ją spłacać. Ale zależy co kto woli.

  • Moim zdaniem warto jest mieć kartę kredytową, bo jest to ogromne ułatwienie. Ale pamiętajmy, żeby korzystać z niej rozsądnie.

  • Ja nie mam żadnej karty kredytowej i dobrze mi z tym, chociażby dlatego, że nie ponoszę dodatkowych kosztów i nie muszę spłacać tej karty.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!