Niebezpieczne chwilówki bez BIK

Czas świąt to okres jednocześnie bardzo piękny i przyjemny, jak i pełen wydatków. Dojazdy do rodziny, przygotowanie świątecznych przysmaków i dekoracji, i wreszcie prezenty – to wszystko oznacza wiele wydanych pieniędzy. Pomimo oszczędzania jesienią i tak okazuje się, że jest ciężko. Wiele ludzi w tym momencie decyduje się na niewielką pożyczkę. A skoro niewielka kwota, to po co udawać się do banku – lepiej wybrać firmę, która decyzję o przyznaniu pożyczki podejmuje w kwadrans. Taki jest tok myślenia wielu osób.

Media są obecnie pełne reklam świątecznych pożyczek i kredytów, które pojawiają się między reklamami czerwonego barszczu i propozycji prezentów dla dzieci. To wszystko budzi w nas chęć przeżycia świąt w wyjątkowej oprawie, nawet jeśli nie mamy wystarczających środków. Jednak zanim wyrzucimy w styczniu choinkę, możemy wspomnieć całe święta z goryczą, ze względu na świąteczną pułapkę, w jaką wciąga szybka pożyczka.

Kiedy już wiemy, że świąteczny budżet się nam nie domknie, złóżmy lepiej wniosek o pożyczkę w banku, tym samym do którego spływają nasze dochody każdego miesiąca. W takim banku jesteśmy najbardziej wiarygodnym klientem. Taki kredyt bankowy to koszt około kilkunastu procent w skali roku.

Niestety nie każdemu bank przyzna kredyt. Gdyby wyglądało to tak prosto, nigdy nie powstałyby parabanki. To właśnie te firmy kierują swą ofertę do klientów, którzy mają niejednoznaczną sytuację kredytową, inne długi, brak spłaty karty kredytowej, lub nieregularne bądź niewielkie dochody. To klient cenny dla parabanków, ale jednocześnie kosztowny i ryzykowny, stąd też wysokie opłaty pożyczek online i innych oferowanych przez parabanki.

Góra

3 Komentarzy

  • Ja na szczęście nie mam takich problemów i nie muszę się martwić, bo zawsze mam coś odłożone na czarną godzinę i to mi wystarcza.

  • Dokładnie. Gdyby nie to, że banki ta utrudniają dostanie jakiegokolwiek kredytu to chwilówek by nigdy nie było. A więc czyja to jest wina? Odpowiedź nasuwa się sama.

  • Ja tam najpierw zasięgam porady specjalistów, a dopiero później decyduje się nie wzięcie kredytu ponieważ nie chcę nic zawalić i wdać się w jakąś pętle.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!