Oszczędzaj na koncie bankowym? Czy warto, czasami tak!

Ile można zyskać

Konto oszczędnościowe ma niewielkie oprocentowanie i z tego powodu klient mało zyskuje, jednak taki dochód jest pewny i dostępny w każdym momencie. Konta oszczędnościowe nie pomagają kreować znaczących oszczędności, dlatego jakiekolwiek oszczędzanie na koncie jest mitem i nie należy wierzyć w takie bajki. Konta oszczędnościowe jednak mają pewne zalety: notoryczny dostęp do pieniędzy bez ograniczeń, możliwość wypłacenia posiadanych kwot wtedy, gdy dany klient odczuje taką potrzebę. Konta są kuszące, bo ich oprocentowanie jest całkiem niezłe, jednak co miesiąc muszą być zasilane – jeśli klient deklarował, ze co miesiąc na konto wpłynie 2000 złotych to taka kwota musi zasilić konto. Mają one oprocentowanie uzależnione od rynkowej i bankowej sytuacji. Nie jest to dużo, bo zazwyczaj kilka procent. Czasami jednak reklamy dotyczące kont koloryzują rzeczywistość – efektowne oprocentowanie dostępne jest tylko przez kilka miesięcy, trzy lub sześć, a później oprocentowanie spada. Zanim klient założy konto koniecznie powinien porównać rynkową ofertę kilkunastu banków, a celowi temu służy serwis pankasa.pl. Wyszukiwarka znana i chętnie używana przez klientów banków oraz instytucji finansowych, czyli parabanków.

Co to jest kapitalizacja odsetek?

Odsetki na kontach oszczędnościowych wzrastają, czyli są poddawane kapitalizacji co miesiąc. Oznacza to bardzo miłą informację: stan konta lekko się zwiększa i klient zyskuje co najmniej kilka złotych. Nie trzeba też płacić za prowadzenie rachunku – to również jest całkiem miła informacja. Jeśli pieniądze nie wpłyną na konto jego posiadacza to będzie on miał mniej pieniędzy. I tyle na ten temat można powiedzieć. Mniejszy wpływ, mniejszy finansowy zysk. Na pewno jest to całkiem możliwe dla danej osoby.

Podsumowując, wpłaty na konto oszczędnościowe powinny być regularne, bo to wspomaga dochody danego klienta. Jednak może się zdarzyć, że przez pewien czas żadne pieniądze na konto nie wpłyną – wówczas można korzystać z funduszy, które udało się zgromadzić na koncie do tej pory. Wybór dobrego konta oszczędnościowego jest ważny i koniecznie należy się na nim skupić.

Góra

1 Komentarz

  • Tak się składa, że ja mam konto oszczędnościowe i nie narzekam. Niby odsetki są nie wielkie, ale przy większej kwocie zawsze się coś uskłada.


Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!