Refinansowanie pożyczki – dowiedz się więcej o nowej usłudze

Coraz więcej firm pożyczkowych wprowadza do swojej oferty ciekawą, nową usługę – refinansowanie pożyczki. Dotyczy ona chwilówek internetowym i powinna zainteresować zwłaszcza te osoby, które obawiają się problemów związanych z brakiem terminowej spłaty pożyczki.

Kiedy zabraknie pieniędzy na spłatę…

Charakterystyczną cechą chwilówek jest to, że jak wskazuje nazwa – są one udzielane ‘na chwilę’. Zazwyczaj ‘chwila’ wynosi 30 dni. Po upływie tego okresu należy oddać kwotę pożyczki wraz z odsetkami i ewentualnymi dodatkowymi opłatami. Większość klientów tych firm nie ma problemu z terminową spłatą. Życie jest jednak nieprzewidywalne i czasem zdarzają się sytuacje, kiedy w dniu wyznaczonym na spłatę nadal brakuje środków. Może pracodawca opóźnia się z wypłatą, albo zleceniodawca nadal nie opłacił ostatniego zlecenia. W takich przypadkach grożą nam niezbyt przyjemne konsekwencje: windykacja, przypomnienia o długu, kary za spóźnienie,  wpisy w rejestrach dłużników.

Refinansowanie – wyjście z patowej sytuacji

Na szczęście takiego przebiegu wydarzeń można uniknąć, dzięki wspomnianemu refinansowaniu pożyczek. Dzięki niemu, pożyczkobiorca może otrzymać pożyczkę z innej firmy, po to, żeby spłacić na czas ratę w firmie, w której miał pierwszą chwilówkę. Pożyczkodawcy zainteresowani terminową spłatą udzielanych pożyczek sami wspomagają klienta w poszukiwaniu refinansujących pożyczek. Załatwiają także za niego formalności. Wystarczy tylko zwrócić się o taką pomoc jeszcze przed upływem terminu pierwszej pożyczki.

Pożyczki refinansujące – koszty, warunki

Oczywiście skorzystanie z pożyczki refinansującej jest odpłatne, jednak czasem jest to jedynym wyjściem. Opłata ta zapisana jest w regulaminie lub tabeli opłat i prowizji. Pożyczka refinansująca może być udzielona tylko w takiej kwocie, na jaką była zaciągnięta wcześniejsza pożyczka. Fizycznie pożyczkobiorca nie dostaje się pieniędzy na swoje konto – są one przelewane od razu pomiędzy firmami pożyczkowymi. Jest to więc sposób na terminowe pozbycie się zobowiązania w jednej firmie. Pozostaje tylko spłacenie go w drugiej. W międzyczasie jednak u klientów zwykle pojawiają się zaległe pieniądze i nie jest to już problemem.

Polskie firmy, które refinansują pożyczki to m.in. Smart Pożyczka i Lendon.

Przykład z życia

Aby zobrazować zasadę działania refinansowania, posłużymy się przykładem.
Pan Marek pożyczył 1000 zł na 30 dni w firmie X. Do oddania po miesiącu miał, razem z odsetkami, 1275 zł. Dowiedział się jednak, że  w tym miesiącu jego pracodawca wypłaci pieniądze 2 tygodnie później niż zwykle. Zwrócił się więc do firmy X z prośbą o refinansowanie. W tym celu musiał zwrócić same odsetki w kwocie 275 zł. Na tyle mógł sobie pozwolić. Firma X sama znalazła firmę Y, która zgodziła się refinansować pożyczkę i wpłaciła w imieniu pana Marka 1000 zł na konto firmy X. Teraz pan Marek ma kolejne 30 dni na spłacenie 1275

Góra

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone jako *.


Góra

Możemy Ci pomóc!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najnowsze informacje!