Porównywarka lokat


Masz oszczędności i chcesz na nich zarobić? W takim przypadku wybierz lokaty bankowe, które pozwalają na pomnożenie posiadanych środków i zapewniają im dodatkową ochronę. Chcesz wybrać dobrą lokatę terminową, ale nie wiesz, na co warto się zdecydować? W naszym serwisie PanKasa.pl możesz natychmiast sprawdzić najlepsze oferty!

Lokata terminowa jest rodzajem umowy pomiędzy bankiem a klientem, która zawierana jest w celu ulokowania środków pieniężnych na wyznaczony czas. Na koniec lokaty bank wypłaca klientowi wpłacony kapitał wraz z wypracowanymi odsetkami. Aktualnie lokaty można zakładać także on-line.

Chociaż lokaty bankowe nie są wysoko oprocentowane, to jednak cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Ich popularność wynika przede wszystkim z bezpieczeństwa – standardowa lokata jest produktem o bardzo niskim ryzyku, ponieważ polskie Prawo bankowe gwarantuje ochronę środków do równowartości 100 000 euro przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Oprocentowanie lokat terminowych powiązane jest z obowiązującymi stopami procentowymi, które z kolei powiązane są z inflacją. Aby zarobić na lokacie jak najwięcej, należy wybrać taką, która będzie cechowała się najwyższym oprocentowaniem.

Przy doborze odpowiedniej lokaty bankowej należy także zwrócić uwagę na jej czas trwania, na terminy kapitalizacji odsetek, a także na ewentualne konsekwencje przedwczesnego zerwania lokaty.

Sprawdź już teraz najlepsze lokaty bankowe wraz z promocjami w naszym serwisie internetowym PanKasa.pl i wybierz taką, która da Ci najwyższe zyski!