Strona główna Konta młodzieżowe

Konta młodzieżowe

Swoje konto bankowe może mieć nie tylko osoba dorosła – do wyboru są także specjalne konta młodzieżowe, które są skierowane dla młodzieży od 13. roku życia! Myślisz o tym, aby założyć taki rachunek dla swojej pociechy? Zobacz już teraz najciekawsze oferty dostępne w bankach wraz z naszym serwisem finansowym PanKasa.pl!

Konto młodzieżowe to specjalny rodzaj rachunku, który przeznaczony jest dla osób niepełnoletnich, a dokładnie od 13. do 18. roku życia. Konto to posiada pełną funkcjonalność – taką jak w przypadku kont dla dorosłych. Może przyjmować wpłaty, można przelewać z niego środki, a także korzystać z wydanej do rachunku karty. Dodatkowo, banki oferują często dodatkowe udogodnienia – dostęp do aplikacji mobilnej, płatność telefonem.

Dla młodzieży rachunki tego rodzaju to nie tylko większe bezpieczeństwo dla kieszonkowego, ale również nauka samodzielnego zarządzania pieniędzmi! Konto dla młodych sprawdzi się zarówno podczas codziennych wydatków w sklepach, a także tych internetowych, a także podczas wakacyjnych wyjazdów.

Do otwarcia konta młodzieżowego należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość, na przykład legitymację szkolną, a także zgodę rodzica albo opiekuna prawnego. Umowę na otwarcie konta popisuje rodzic lub opiekun.

Aktualnie do wyboru jest szeroka gama różnych kont młodzieżowych – posiada je niemalże każdy bank. Na jaką ofertę warto się zdecydować? Możesz sprawdzić to już teraz wraz z serwisem internetowym PanKasa.pl! Zobacz już teraz najlepsze oferty rachunków bankowych dla młodych z nami!

PLN - Polski złoty
EUR
4,33
GBP
5,08
CHF
4,47
NOK
0,37
JPY
0,03
CAD
2,91
AUD
2,64